EET bude rozšířena v květnu 2020

Nová fáze EET odstartuje v květnu 2020. Elektronická evidence tržeb bude rozšířena na řemeslníky, lékaře, advokáty či zemědělce. Novelu zákona o evidenci tržeb ještě chtějí Piráti i ODS napadnout u Ústavního soudu.

Některé novinky spojené s EET začnou platit už letos. Od listopadu bude na účtenkách opět nutné uvádět daňové identifikační číslo (DIČ), které ale nesmí obsahovat rodné číslo poplatníka. Od 1.11. bude EET omezena jen na tržby inkasované na území ČR. V současnosti podléhají evidenci tržeb i příjmy inkasované v zahraničí.

Novelu zákona o evidenci tržeb schválili v září poslanci, následně ji podepsal prezident Miloš Zeman a začátkem října vyšla ve Sbírce zákonů. Proto je jasné, že se nová povinnost dotkne zemědělců, pekařů, cukrářů, řezníků, právníků, účetních, lékařů, kadeřnic, opravářů nebo řemeslníků (a také tržeb z dodání zboží) už v květnu 2020.

Více na https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/eet-bude-rozsirena-na-jare-2020-novelu-zakona-schvalili-poslanci-124712.html

 

Parlament schválil start další fáze EET či možnost zvláštního režimu pro nejmenší podnikatele

V září letošního roku prošla sněmovnou novela zákona o evidenci tržeb a dne 9. 10. 2019 byla vyhlášena ve Sbírce zákonů. S účinností k 1. 5. 2020, kdy dojde k náběhu 3. a 4. fáze evidence tržeb, se evidenční povinnost bude vztahovat na tržby z činností, které doposud této povinnosti nepodléhaly.

https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2019/parlament-schvalil-start-dalsi-faze-eet-36105

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.